Dlaczego WARTO CZYTAĆ dzieciom....

Pewien amerykański pisarz i wychowawca — Jim Trelease, powiedział kiedyś, że aby najlepiej zainwestować w przyszłość swoich dzieci, trzeba im czytać, a jednocześnie trzeba ograniczyć im możliwość korzystania z mediów elektronicznych.

Czytanie dzieciom niesie z sobą wiele pozytywnych skutków. Dzięki czytaniu zaspokajane są potrzeby dziecka w sferze emocjonalnej oraz tworzona jest silna więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem. Czytanie wpływa też na poczucie własnej wartości dziecka, wzbogaca jego słownictwo, a także rozwija się jego wyobraźnia.

Warto poświęcić swój czas na czytanie swojemu dziecku, ponieważ możemy w ten sposób ofiarować mu największy dar — swój czas, uwagę, zaangażowanie oraz entuzjazm.

https://womanintheworld.co.uk/dlaczego-warto-czytac-dzieciom/