Oddział terapeutyczny

„Najważniejszym okresem w życiu człowieka nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzin do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych”

M.Montessori

Przedszkole prowadzi oddział terapeutyczny, który ukierunkowany jest głównie na działania wspierające, wspomagające rozwój dzieci przejawiające trudności rozwojowe.

Stawiamy na wykwalifikowaną kadrę oraz profesjonalny sprzęt jak i zaplecze terapeutyczne, ponadto dbamy o stosowanie różnorodności metod i form pracy tak aby repertuar ten był zawsze dostosowany do potrzeb oraz możliwości dziecka.

Z oddziału terapeutycznego korzystają dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Dodatkowo realizujemy bezpłatne zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka (wymagana jest opinia )

W ramach oddziału terapeutycznego zapewniamy BEZPŁATNIE:

W naszym przedszkolu każde dziecko ma zapewniona codzienną profesjonalną opiekę, jednocześnie czując komfort i bezpieczeństwo. Dzięki naszej terapii, która łączy naukę i zabawę, dziecko lepiej pozna i zrozumie otaczający go świat, dzięki czemu zyska umiejętności, które pomogą mu w dalszym życiu wśród rówieśników.

W swojej pracy z dziećmi i rodzicami stosujemy systemowe podejście uwzględniające łączenie wiedzy i doświadczenia rodziców, nauczycieli mających kontakt z dzieckiem oraz wszystkich specjalistów, które zdecydowanie ułatwia dzieciom odnalezienie się w codziennym życiu.

Naszym celem jest wspomaganie rozwoju dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi oraz dążenie do poprawy jakości ich funkcjonowania. Służymy pomocą także rodzicom, ukierunkowując i wspierając ich w tej trudnej sztuce wychowania swoich dzieci. Chcemy aby każdy, kto do nas zawita czuł się u nas wyjątkowo.

Realizujemy swoje założenia dzięki szczegółowej diagnozie i kompleksowej terapii. Zależy nam na tym, aby te najmłodsze pociechy oraz ich bliscy w jednym miejscu uzyskali szybką i kompleksową pomoc. Zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i zrozumienie. Cechuje nas zaangażowanie i profesjonalizm. Każde dziecko jest przez nas traktowane w sposób indywidualny.

Nasz zespół, w skład którego wchodzą m.in lekarz psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, pedagog, oligofrenopedagog, logopeda, neurologopeda i terapeuta integracji sensorycznej – ściśle współpracuje ze sobą, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową i profesjonalną pomoc. Prócz działań na polu terapeutycznym skupiamy się na wspieraniu rozwoju małych dzieci oraz ich rodzin.

Specjalizujemy się w pracy z dziećmi : zagrożonymi autyzmem, dotkniętymi autyzmem, zespołem Aspergera, Mutyzmem, ADHD, zespołem Downa oraz innymi zaburzeniami rozwojowymi. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz ciągłemu dokształcaniu się i podnoszeniu swoich kwalifikacji jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalną opiekę od momentu wykrycia pierwszych niepokojących oznak poprzez diagnozę, aż po wieloetapową terapię i edukację dziecka.